sklipkani, hadi
Chov hadů Chov sklípkanů Nabídka, hadi, sklípkani články, hadi, sklípkani Galerie, hadi, sklípkani Burzy, pavouci, sklípkani Odkazy, hadi, sklípkani Download, hadi, sklípkani Kontakt, hadi, sklípkani


Pár rad začátečníkům
Jako každý, také jsem začínat s teraristikou a není to zas tak dávno. Na začátku jsem měl spoustu otázek, na které jsem hledal odpověďi...
(číst dále...)


Genetika hadů
Jelikož v dnešní době je mezi chovateli hadů rozšíženo velké množství barevných mutací, nejčastěji Elaphe guttata ale i jiné, myslím že je dnes takřka nezbytné znát alespoň základy genetiky...
(číst dále...)


Změny v taxonomii rodu Elaphe
Rod Elaphe patří mezi chovateli k velmi oblíbenému.V poslední době prošel celou řad taxonomických změn. Na další řádcích najdete staré i nové názvy užovek tohoto rodu.
(číst dále...)

Morelia viridis Aru
Tyto nádherné krajty pochází z ostrova Aru v Indonésii.Rozšíření těchto krajt je mnohem větší nachází se v Indonesii, Západní Nové Guinei, Papui Nové Guinei a Austrálii.
(číst dále...)

Morelia spilota variegata
Tato nádherná krajta pochází ze Severní Austrálie a ostrova Papua-Nová Guinea.Byla popsána v roce 1842 panem Grayem. Je obyvatelem deštných pralesů, ale i okolí lidských obydlí.
(číst dále...)

Lampropeltis triangulum hondurensis
Tyto krásné korálovky, patřící k největším zástupců rodu Triangulum se vyskytují na území Hondurasu, Nicaragui a severovýchodní Kostariky.
(číst dále...)

Elaphe guttata guttata
Tato nejběžnější užovka v našich chovech pochází z Mexica a jihu Spojených států .Je to velice nenárořný chovanec, zřejmě nejlepší had pro začínajícího teraristu.
(číst dále...)

Lampropeltis triangulum andesiana
Jedna z největších subspecii rodu triangulum.Její domovina je na malém území Andeských hor v Kolumbii.Vyskytuje se v nadmořské výšce 2200-2700 metrů nad mořem. (číst dále...)


Lampropeltis triangulum campbelli
Jasné barvy a černé,červené a bíle pruhy odlišují tento podruh od ostatních podruhů rodu Lampropeltis. Dvě snůšky v jednom roce nejsou výjmkou. (číst dále...)

Odchov Lampropeltis triangulum campbelli
Na následujících řádcích bych vám rád přiblížil mé zkušenosti s odchovem této krásné a nenáročné korálovky.
(číst dále...)

Dům moří ve Vídni
Budova je rozdělena na několik pater, znichž mě nejvíce zaujalo první patro s hady a pavouky.
(číst dále...)


Výroba osb terariiTOPlist
Výroba osb terarii Výroba skleněných terarii Výroba teraria Osb teraria Skleněná teraria Teraria na zakázku Akvaria Teraria Pozadí do teraria 3D pozadi do terarii Terarijní pozadí Výroba osb teraria Osb teraria Osb terarium Výroba osb teraria Terarijní stěny Stojany na teraria